Forum Sojuszu Wysp

Maniacy Ikariam

Ogłoszenie

Strona sojuszu www.sojusz-wysp.yoyo.pl

#1 2008-03-17 21:08:53

Ireczkops

Administrator

Zarejestrowany: 2008-03-17
Posty: 188

Prosze czytać :)

Po raz kolejny witam zebrało nas się już kilku 6 -7 osób czekamy jeszcze na 3 ale możemy chyba już coś poustalać.

Udało postawić się forum (sam nie wiem jak mi sie udało:P ) jest to forum darmowe więc pewnie ma jakieś ograniczenia ale myślę że na dziś nam wystarczy;)

Pierwszą najważniejszą rzeczą jest chyba ustalenie tego że wszyscy w grze z SW nr stanowimy jeden sojusz i po wybudowaniu ambasad łączymy się w jedność. Może jest to oczywiste dla większości ale chciałbym to ustalić i żeby to było pewne dla wszystkich.

Drugie myślę, że należało by wybrać jedną osobę prowadzącą lub jakąś rade (np 3 osoby). Proszę o podawanie kandydatów i czy ma być to 1 osoba czy 3. Mnie proszę raczej nie brać pod uwagę ze względu że różnie ze mną bywa a jeśli mam zająć się forum to nie za wiele pewnie będę miał czasu. Po podaniu kandydatury spróbuje ustawić ankietę (mam nadzieję że sie uda ) i wtedy zagłosujemy.

Proponuje też wybrać nazwę sojuszu. Piszcie propozycję a potem spróbujemy zrobić ankietę.

Potrzebował bym jeszcze jedną osobę znającą sie trochę na kompach a najlepiej na forach Po prostu potrzeba moderatora. Chętnych proszę o wiadomości prywatne na forum z krótkim uzasadnieniem.

Z czasem trzeba by było wybrać też dyplomatów. Ale z tym nie ma co się spieszyć zresztą w przypadku 3 osobowej rady może nie będą oni potrzebni.

i jeszcze coś z ogłoszeń parafialnych

jak dobrze poszukacie w górnej części forum jest taki pasek ogłoszenia. Proszę o zwracanie uwagi na niego w przyszłości postaram się tam umieszczać najważniejsze informacje.  Niestety jest on widoczny dla wszystkich zarejestrowanych więc trzeba uważać

prośba druga. Odpalając grę proszę równocześnie odpalać forum nie musicie czytać postów ale na dole powinniście mieć chatbox coś co łatwo pozwoli dogadać się osobom będącym akurat online. Po co pisać posty że coś wymienimy czy że ktoś nas atakuje skoro może ktoś na chatbox może pomóc od razu jeśli wszyscy będziemy tego używać myślę że będzie o wiele łatwiej. 

Ok na razie tyle proszę o propozycję na nazwę i obsadę góry


Ten, który walczy z potworami, winien uważać, by samemu nie stać się jednym z nich... Kiedy spoglądasz w otchłań ona również patrzy na ciebie...

Offline

 

#2 2008-03-18 00:13:23

Sokol

Umiem pisać

status 5215402
3257767
Skąd: POZNAŃ
Zarejestrowany: 2008-03-17
Posty: 55

Re: Prosze czytać :)

Co do nazwy sojuszu mozna również urzadzić głosowanie. Myśle, ze jest to dobry temat do wszelkich dyskusji. Ja proponował bym zostac przy tradycyjnej nazwie SOJUSZ WYSP, ale być moze inni mają lepsze propozycje.

Myśle, że rada byla by dobrym pomyslem. Mogla by sie ona nawet skladac z 5 osób i decydowala by w sprawach dla sojuszu najważniejszych (kampanie militarne itp.) Oczywiscie kazdy sojusznik mogłby bez przeszkód zwaracac sie do rady z jakimś ciekawym planem lub pomyslem. Rada miala by jednak głos decydujący.

Jak długo miala by trwac kadencja to również kwestia do ustalenia.

Wypowiadajacie sie co sądzicie o tym wszystkim co proponuje Ireczkops w poście wyżej


Szanuje tylko tych, których wypowiedzi wynikają z własnych przemyśleń i doświadczeń.

Offline

 

#3 2008-03-18 15:40:07

-Kath-

Poznałem literki

Zarejestrowany: 2008-03-17
Posty: 13

Re: Prosze czytać :)

Co to nazwy to dość skomplikowana jak dla mnie sprawa... cokolwiek przychodzi mi do głowy jest banalne i żałosne. Tak więc zostaje przy nazwie "sojusz wysp". Aczkolwiek i ta wydaje mi się taka... prosta... Trzeba by było pogadać. Moim zdaniem przynajmniej. A co do rady... Uważam,ze powinna być 3-5 osobowa. Mariel by się do tego nadawała. Porządna kobieta:good: Pilnuje żeby było dawane na cele wspólne takie jak tartak. Ireczkops niech zamie się forum. Ja się do forum nie nadaję więc ja odpadam do pomocy mu. Co do rady to proponowałabym jeszcze  Bartesar. W końcu to on zakładał ten sojusz:applause: Konkretny, rzeczowy.

A co do kadencji to uważam, że... hmmm... to będzie ruchowa sprawa. Jedni na pewno będą mieli więcej czasu tego miesiąca, inni tego. Ja np. kwiecień i czerwiec nie mogę. Niestety. Ale w maju na luzie mogę;) Ale tak średnio uważam, że  na miesiąc powinniśmy wybierać taka radę.



Pozdrawiam wszystkich SW'ósów;)

Offline

 

#4 2008-03-18 15:44:07

Ireczkops

Administrator

Zarejestrowany: 2008-03-17
Posty: 188

Re: Prosze czytać :)

miesiac to za krotko pomysl wybory nawet niech trwaja 3 dni ( bo narazie ruch jest niewielki na forum) potem niech przez tydzien dochodza co jest co zostaej im troche ponad pol miesiaca rzadow
proponuje 2 miesiace


Ten, który walczy z potworami, winien uważać, by samemu nie stać się jednym z nich... Kiedy spoglądasz w otchłań ona również patrzy na ciebie...

Offline

 

#5 2008-03-18 16:38:29

argorn25

Umiem czytać

Zarejestrowany: 2008-03-18
Posty: 5

Re: Prosze czytać :)

argorn jako argorn25 w końcu jestem

Offline

 

#6 2008-03-18 21:40:09

mariel

Poznałem literki

2159189
Call me!
Zarejestrowany: 2008-03-17
Posty: 23

Re: Prosze czytać :)

Kto ma ambasadę wie,ze w radzie sojuszu jest miejsce tylko dla 4 osób...W radzie musi się znaleźć przywódca,generał,dyplomata i sekretarz...
Każda z tych osób ma inne zadania...
Sekretarz np musi znać się na redagowaniu stronek,żeby strona sojuszu wyglądała jako tako...
Jeśli upieracie się przy 5 osobach,to 5 zawsze będzie Irek,który jest administratorem forum!
Myślę,że pierwotna nazwa Sojusz Wysp powinna się pozostać,ale o tym musi zadecydowac większość
Narazie jestem samozwańczym przywódcą,ale to można zmienić,bo większość już w tej chwili ma ambasady i może założyć sojusz,ja wtedy rozwiążę swój,albo przekażę dowództwo...
Jeśli chodzi o Irka...To mistrzostwo świata za nasze forum

Offline

 

#7 2008-03-19 00:58:48

Sokol

Umiem pisać

status 5215402
3257767
Skąd: POZNAŃ
Zarejestrowany: 2008-03-17
Posty: 55

Re: Prosze czytać :)

Ja byłbym tez za opcja że w sklad rady wchodzić musi przedstawiciel każdej sąsiedniej wyspy ... Czyli razem 4 "radnych" + osoba ogólnego zaufania (np. Mariel).


Szanuje tylko tych, których wypowiedzi wynikają z własnych przemyśleń i doświadczeń.

Offline

 

#8 2008-03-19 12:33:00

Ireczkops

Administrator

Zarejestrowany: 2008-03-17
Posty: 188

Re: Prosze czytać :)

wyszlo by ze mamy 5 osob na sojusz z tego co widze ludzie opowiadaja sie za okolo 15 osobami co daje ze 1/3 sojusz to rada chyba troche przesada;)


Ten, który walczy z potworami, winien uważać, by samemu nie stać się jednym z nich... Kiedy spoglądasz w otchłań ona również patrzy na ciebie...

Offline

 

#9 2008-03-19 15:19:36

Bartesar

Poznałem literki

8957090
Skąd: Polska
Zarejestrowany: 2008-03-17
Posty: 47
WWW

Re: Prosze czytać :)

Ostatnio byłem trochę zajęty ;]. Ale teraz mam czas. Co do nazwy to pozostaje przy Sojuszu Wysp, w końcu zjednoczyliśmy wyspy ;]. Jeśli chodzi o radę to powinny być 5 osób. Niekoniecznie z sąsiednich wysp, ponieważ nie wyobrażam sobie 11. latka w radzie(złe wspomnienia z plemion, gówniarz rozwalił plemię z TOP7, bo nie wygrał wyborów), który w niej jest, bo on ma dużo punktów, jest najlepszy  z wyspy i jest koło Nas. Powinno się wybierać osoby na stanowisko radnego od 16-16+, normalnego, potrafiące się  opanować, wyrozumiałe i którzy nie używają wulgaryzmów w co 2. zdaniu. To chyba wszystko.

Ostatnio edytowany przez Bartesar (2008-03-19 15:22:05)


Pieniądze są jak papier toaletowy - ledwo się zaczęły i już się kończą.

Offline

 

#10 2008-03-20 13:09:15

Felwood

Poznałem literki

8481130
Zarejestrowany: 2008-03-17
Posty: 46

Re: Prosze czytać :)

Ireczkops napisał:

wyszlo by ze mamy 5 osob na sojusz z tego co widze ludzie opowiadaja sie za okolo 15 osobami co daje ze 1/3 sojusz to rada chyba troche przesada;)

Sojusz z czasem urośnie, nie?


A quick death... like the one you gave me? No. You are going to suffer as I did. Thanks to my arrow, you can not even run. Give my regards to hell, you son of a bitch. - Sylvanas Windrunner, after Arthas tells her to kill him.

Offline

 

#11 2008-03-21 18:43:08

dkl

Poznałem literki

Zarejestrowany: 2008-03-21
Posty: 21

Re: Prosze czytać :)

Dopiero dołączyłem pozdrawiam po przeczytaniu tematu co do nazwy to jest bardzo przekonująca i wpada w ucho co do rady to czym jest mniejsza biurokracja tym bardziej efektywna

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.rosiakforum.pun.pl www.skiexpressbus.pun.pl www.mafiathecityoflostheaven.pun.pl www.minecrafterzy.pun.pl www.rastaots76.pun.pl